ESCOFET

KENT MOBİLYALARI

Mimari beton ve kentsel unsurların tasarımı ile alanında yüksek kaliteli ürünler tasarlayan ve üreten Barselona merkezli ESCOFET 1886 S.A., 1886 yılında Jaume Escofet I Milà tarafından kurulmuş olan köklü bir aile şirketidir. Kuruluşundan bu yana insanların hayat kalitelerini geliştirmelerinde ve hayal güçlerini arttırmalarında yardımcı olmak için çalışan ESCOFET, kentsel mekânların ve mimari kalitenin gelişimine odaklanıyor.
FİBROBETON olarak ESCOFET ile 2014 yılında kurduğumuz ortaklıkla kentlere artık sadece yapıların cepheleri ile değil, şehir mobilyalarıyla da estetik ve ruh katacağımız için mutluyuz. Amacımız, distribütörlüğünü üstlendiğimiz, yaratıcı ve yenilikçi kent mobilyaları sayesinde yeni bir kentsel anlayışı tanımlayarak, kentsel çevrenin daha verimli ve kapsamlı kullanımını teşvik etmek. Mimarların, tasarımcıların ve peyzaj mimarlarının projelerinde farklı alanlardaki ürünlerimiz ile kentsel peyzajı yaratıyoruz. Sadece beton ile değil, ahşap ve diğer malzemeler ile kentsel unsurların kullanımına estetik ve farklı bir dokunuş katma arzusundayız.

 

UYGULAMA ALANLARI

Kentsel peyzaj öğesi olarak, açık ve kapalı alanlarda; oturma grubu, aydınlatma, sokak çeşmeleri, çöp kutuları, zemin karoları, saksılar, modüler peyzaj öğeleri gibi birçok alanda kullanıma uygun geniş bir ürün yelpazesine sahibiz.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Ürünlerde mimari beton, ahşap, plastik, metal, corten, UHPC gibi birçok malzeme kullanılması sebebi ile, teknik özellikler ürünlere göre farklılık göstermektedir. Her ürünün ham maddesine göre yüzey dokusu, rengi, dayanımı ve diğer teknik özellikleri farklıdır.

TASARIM ÖZELLİKLERİ VE AVANTAJLARI

Escofet birçok farklı tasarımcı ile çalışarak, Barselona sokaklarında her zaman tasarım etkisini görebileceğiniz mimar Antonio Gaudi’nin akımını da devam ettirmektedir. Katalog ürünlerinin yanı sıra Escofet, özel tasarımlarınız için de üretimler gerçekleştirebilmektedir.

DAHA FAZLA BİLGİ ALIN

KENT MOBİLYALARI hakkında daha fazla bilgi almak ve uygulama alanlarınız hakkında projeler için bize ulaşın.