Yüksek Mimar Melike ALTINIŞIK

TEKNOLOJİK ÇÖZÜMLER

Uluslararası platformda konusunda uzmanlaşmış Fibrobeton firması ile çalışmak gerek tasarım gerekse de yapım açısından ileri mühendislik teknikleri gerektiren projelerimizde tasarımdan ödün vermeden, kalite odaklı en özgün çözümleri önermemizi sağlıyor.

Fibrobeton ile tanışmamız da bu niteliklere sahip İstanbul TV ve Radyo Kulesi projemizin projelendirme aşamasında, cephe tasarımının özgün karakteri ve rüzgâr tünel testi sonuçlarından gelen veriler gereği cephe malzemesi olarak seçilen beton içerikli özel üretim GFRC panelleri ile ilgili firmamıza sundukları danışmanlık aracılığıyla gerçekleşti. (2014-2015) Fibrobeton’un mimariye kattığı tasarım değeri, dışarıdan görünenden daha katmanlı. Gelişime verdiği önemin göstergesi olan AR-GE çalışmalarının sunacağı teknolojik çözümler ile, mimari tasarımlarda az madde tüketimiyle ince, dokunmaya duyarlı, esnek, bükülebilen, üç boyutlu yazıcılarla basılabilen özellikleri gelişmiş, hibrit

malzeme kompozitlerine de olanak veren ekolojik ürünler konusunda da sektörü daha da ileri taşıyabileceklerini düşünüyorum.

Diğer Mimar Yorumları